И тази година ДГ "Слънце" се включи в тържественото шествие посветено на един от най - светлите празници в българския календар - 24 май-Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура, и на славянската книжовност. Празник на словото и духа, на знанието и свободата, на нашата идентичност. Ден, който ни напомна колко дълъг и величав е пътят, извървян от нашите предци, за да можем днес да четем, да пишем и да мечтаем на своя роден език.