На 19.03.2025г. ДГ "Слънце" се присъедини към информационното събитие "Дни на иновациите в образованието", организирано от Център за творческо обучение. Събитието е подкрепено от Община Габрово и Регионално управление на образованието - гр. Габрово. Целта на събитието бе да представи най - новите тенденции и иновативни подходи в образователната система. Идеята на форума бе да събере на едно място представители на образователни институции, които да обменят опит и да се запознаят с възможностите, които предлага модела "учене чрез игра" и как технологиите предлагат за оптимизиране на учебния процес и администрирането в образованието.